Základní škola Havířov-Šumbark Školní 1/814 okres Karviná, příspěvková organizace


ZŠ Havířov-Šumbark Školní1/814 okres Karviná, příspěvková organizace

tel.: 596 884 808

     Nakoukněte do školy...                                         Prohlédněte si exteriér

Jsme příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.
Jsme příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.

Akce školy 

Žáci 8. třídy si zajeli do Světa techniky Ostrava, kde si v rámci prvního programu ukázali, jak ušetřit na dovolenou.

Ve čtvrtek 16. února si užili rodiče s dětmi příjemné odpoledne při výrobě karnevalových masek. Sádrovali, stříhali, malovali, zdobili a výsledek byl úžasný.

Bowling

31.01.2023

Žáci 7. třídy se vypravili na bowling. Po příchodu na místo vytvořili družstva a poté v rámci třídního turnaje bojovali o umístění. Během hry si povídali o možnostech, které mají při využití volnočasových aktivit nejen s kamarády, ale i s rodinou. Vzájemně se povzbuzovali a měli radost z každého výsledku. Uvědomovali si pravidla slušného chování ve...

Žáci zhlédli divadelní představení francouzského dramatika Moliera Harpagon je lakomec v podání divadelního souboru Divadla moravskoslezského v Ostravě. Činohra byla netradičně převedena na žánr operety, v představení zazněla spousta známých muzikálových melodií, pěvecká čísla byla doprovázena tancem různých žánrů a stylů. Španělské tance střídal...

KRÁSNÉ VÁNOCE přejí děti z Tanečního kroužku a vedoucí Kristýna a Mirka

Vánoční strom na Magistrátu města Havířova. Děti si převzaly diplom za jedinečné vánoční ozdoby.

Mikuláš

06.12.2022

Jako každý rok i letos nás navštívili ... Mikuláš, anděl a čert. Kdo byl hodný, nemusel se bát. Báli se všichni.

Aquapark Bohumín

V rámci projektového dne navštívili žáci 8. a 9. třídy aquapark v Bohumíně. Nebylo to pouze o zábavě ale nahlédli i do útrob aquaparku.

Besedy s MP

Hrádek ve Slezsku

Pojeďte s námi na školní výlet s "osmičkou"...


Sportovní den

Šesťáci na výletě???

Pohádky hrou

V červnu za námi dorazila putovní soutěž "Pohádky hrou" zaměřená na rozvoj čtenářské gramotnosti a regionální identity dětí formou prožitkového učení. Děti 2. a 3. třídy plnily v družstvech na stanovištích úkoly, které se týkaly našeho města a jeho okolí.

DVA DNY V TEREZÍNĚ

V rámci projektu Šablony II mohli žáci naší školy 10. a 11. září vyrazit na exkurzi do Terezína. Kartami "maličko" zamíchala epidemie koronaviru, takže místo jara nás v Terezíně vítalo pozdní léto. Přestože jsme všichni věděli, "do čeho jdeme", realita nás stejně zaskočila. Místo dýchalo smutkem, jeho pohnuté osudy nás pronásledovaly na každém kroku. Ale i tak jsme si exkurzi užili.  

MALÁ PEVNOST TEREZÍN 

VELKÁ PEVNOST TEREZÍN 

OPEVNĚNÍ VELKÉ PEVNOSTI TEREZÍN 

Dopravní hřiště - 5. třída

9.6. žáci 5. třídy navštívili dopravní hřiště na Šumbarku. Zopakovali si dopravní značky, pravidla silničního provozu v pozici chodce a cyklisty. Na závěr si vyzkoušeli testy - pro splnění průkazu cyklisty.

CHEMIE NA HRADĚ

Dinopark

10.6. žáci 3.-5. třídy vyrazili do Dinoparku. Výlet získali jako odměnu za projekt DINOPARK, Počasí bylo nádherné. V kině jsme se hrozně báli o mládě, velký allosaurus na nás řval a menší brachiosauři nám mávali ocasy. V bludišti se nikdo neztratil, z prolézaček nespadl, z Dino expresu nám sice vypadl baťůžek, ale i ten jsme zachránili. Dokonce jsme zvládli i závěrečné stoupání po kamenném schodišti. Hranolky a dárečky za odměnu si užili všichni a už se těšíme na další "projektování"

Den dětí

Den dětí oslavili žáci 2. - 4. třídy vycházkou do přírody, a to k řece Lučině. Cestou navštívili i dětská hřiště, kde se do sytosti vydováděli.. 

NEJLEPŠÍ UČENÍ JE HROU.