Základní škola Havířov-Šumbark Školní 1/814 okres Karviná, příspěvková organizace


ZŠ Havířov-Šumbark Školní1/814 okres Karviná, příspěvková organizace

tel.: 596 884 808

     Nakoukněte do školy...                                         Prohlédněte si exteriér

Jsme příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.
Jsme příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.

Akce školy 

Jako každý rok jsme zaslali zdařilé práce našich žáků do krajského kola výtvarné soutěže "Bezpečný cyklista".

Den pro MŠ

16.03.2022

Po delší odmlce jsme mohli u nás ve škole přivítat děti přeškolního oddělení MŠ Okružní a MŠ U Jeslí.

V rámci nového pojetí informatiky se učí žáci rozvíjet algoritmické myšlení pomocí robotické včelky Bee-bot. Žáci pomocí symbolů - šipek sestavují program, který následně testují naprogramováním hračky a jejím spuštěním. Učí se analyzovat problém - vyhledat a opravit chyby v programu, optimalizovat svůj program i řešit problémové situace.

OLYMPIÁDA

18.02.2022

Jak nejlépe oslavit zimní olympijské hry v Pekingu v hlavním městě Číny?

Čím budeš? To je otázka, kterou často slyší naši deváťáci. A protože nám to covidová opatření umožnila, vyrazili jsme společně 30. 11. 2021 na Den otevřených dveří na SŠ DAKOL. A jak nám to šlo? Skvěle!!!

Žáci 7. a 8. ročníku (Adriana Mackurová (7. třída), Nikola Medvecová (8. třída), Žaneta Hönigová (8. třída) a Adam Piotr Grzelinski (8. třída) se zúčastnili 27. ročníku krajské výtvarné soutěže "Barevný podzim" 2021, kterou pořádal Dům dětí a mládeže v Ostravě-Porubě. Soutěže se také zúčastnili žáci 1. stupně - 1. A, 1. B, 3., 4. a 5. třídy. Naše...

V pátek 15. 10. se čtvrťáci zúčastnili teoretické i praktické výuky na dětském dopravním hřišti. Řešili dopravní situace jak z pozice cyklisty, tak i chodce a vyzkoušeli si jízdu na kole podle pravidel silničního provozu.

Aquapark Bohumín

V rámci projektového dne navštívili žáci 8. a 9. třídy aquapark v Bohumíně. Nebylo to pouze o zábavě ale nahlédli i do útrob aquaparku.

Besedy s MP

Hrádek ve Slezsku

Pojeďte s námi na školní výlet s "osmičkou"...


Sportovní den

Šesťáci na výletě???

Pohádky hrou

V červnu za námi dorazila putovní soutěž "Pohádky hrou" zaměřená na rozvoj čtenářské gramotnosti a regionální identity dětí formou prožitkového učení. Děti 2. a 3. třídy plnily v družstvech na stanovištích úkoly, které se týkaly našeho města a jeho okolí.

DVA DNY V TEREZÍNĚ

V rámci projektu Šablony II mohli žáci naší školy 10. a 11. září vyrazit na exkurzi do Terezína. Kartami "maličko" zamíchala epidemie koronaviru, takže místo jara nás v Terezíně vítalo pozdní léto. Přestože jsme všichni věděli, "do čeho jdeme", realita nás stejně zaskočila. Místo dýchalo smutkem, jeho pohnuté osudy nás pronásledovaly na každém kroku. Ale i tak jsme si exkurzi užili.  

MALÁ PEVNOST TEREZÍN 

VELKÁ PEVNOST TEREZÍN 

OPEVNĚNÍ VELKÉ PEVNOSTI TEREZÍN 

Dopravní hřiště - 5. třída

9.6. žáci 5. třídy navštívili dopravní hřiště na Šumbarku. Zopakovali si dopravní značky, pravidla silničního provozu v pozici chodce a cyklisty. Na závěr si vyzkoušeli testy - pro splnění průkazu cyklisty.

CHEMIE NA HRADĚ

Dinopark

10.6. žáci 3.-5. třídy vyrazili do Dinoparku. Výlet získali jako odměnu za projekt DINOPARK, Počasí bylo nádherné. V kině jsme se hrozně báli o mládě, velký allosaurus na nás řval a menší brachiosauři nám mávali ocasy. V bludišti se nikdo neztratil, z prolézaček nespadl, z Dino expresu nám sice vypadl baťůžek, ale i ten jsme zachránili. Dokonce jsme zvládli i závěrečné stoupání po kamenném schodišti. Hranolky a dárečky za odměnu si užili všichni a už se těšíme na další "projektování"

Den dětí

Den dětí oslavili žáci 2. - 4. třídy vycházkou do přírody, a to k řece Lučině. Cestou navštívili i dětská hřiště, kde se do sytosti vydováděli.. 

NEJLEPŠÍ UČENÍ JE HROU.