Akce školy 2023/2024

V úterý 19.9.2023 jsme se s žáky 6.B vypravili na hrad Bouzov a zde jsme se dověděli mnoho zajímavých informací o architektuře této středověké památky. Žáci měli možnost porovnat původní stav hradu, pocházejícího z přelomu 13 a 14.století, a jeho současnou podobu, kterou získal díky romantické přestavbě z přelomu 19. a 20. století. A protože...

Navštívili Archeopark v Chotěbuzi, kde se seznámili s životem Slovanů, prohlédli si slovanská obydlí, vyzkoušeli si mletí obilí na žernovech, do voskových tabulek napsali svá jména hlaholicí, na chvíli se stali i archeology. Velkým zážitkem pro všechny byla možnost vyzkoušet si lukostřelbu.

26.05.2023

Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.

Úvodní odstavec čtenářům sděluje hlavní téma článku. Pokud jej zobrazíte i v přehledu všech článků, pomůžete čtenářům s rozhodováním, který příspěvek je pro ně zajímavý. Nezapomeňte úvodní odstavec odlišit od zbytku textu. V následujících řádcích najdete další tipy, jak články upravovat.